Dopravní nehoda


Dobrý den,
dne 5.4.2014 měl manžel autonehodu jako spolujezdec.Má nárok na bolestné a ušlý zisk (manžel je OSVČ...) Od 5.4.2014 je v pracovní neschopnosti a vypadá to na další dlouhé měsíce. Likvidátor pojistné události nejprve zaslal špatné formuláře, dále poslal email, které dokumenty požaduje a nakonec ustoupil i od těchto požadavků..(no prostě zmatek ohledně plnění ušlého zisku OSVČ). Žádáme alespoň zálohu na pojistné plnění, ale i s tímto požadavkem jsme zatím neuspěli.

Autor dotazu: Petrová

Vážená paní Petrová,

se zálohovou výplatou ušlého zisku bývají občas problémy. Která pojišťovna to řeší? Každá pojišťovna však usiluje o minimalizaci plnění poškozeným, a to platí obzvlášť u plnění z odpovědnostních pojistek jako je právě "povinné ručení".Pokud máte zájem, můžeme vám odborně i administrativně zajistit uplatnění nejen ušlého zisku, ale i všech dalších nároků. Budete mít jistotu, že jste na nic nezapomněli a že je uplatněno vše správně a v plné výši. Příští týden se spojíme telefonicky.

Poradna poškozených

Dobrý den. Měl jsem 7.6.2014 dopraví nehodu. Nejsem viník. Auto je zničeno tak, že dle hlavního likvidátora České pojišťovny, pojišťovna viníka, se nevyplatí opravovat. Likvidátor Č.P. mi předběžně nabízí cca 160 tisíc, (ke dni 11.6.) z hodnoty pořízení 212600 Kč. Ke dni nehody, dlužím společnosti RCI Financial Services 31 tisíc. 70% jsem uhradil u prodejce Renault a 30% mi poskytla společnost. Vozidlo Clio Grandtour LS Trend & Style šlo do provozu 1/2013 a je od RCI Financial Services havarijně pojištěné. Chci se optat, jaké mám možnosti odškodnění. Popřípadě, jak probíhá financování, kdybych trval na opravě nad rámec těch 160 tisíc korun. Jezdil jsem denně a teď to velice schází. O konečném rozhodnutí mě bude likvidátor informovat 17.6. Budu rád za každou radu. Pokud je Vám třeba více podrobností, není to problém. Vše má naskenováno. Děkuji.

Autor dotazu: Jiří B.

Vážený pane JIří, pokud jde o totální škodu, tudíž vozidlo není možné spravit za náklady, které jsou podobné obecné ceně vozu před nehodou (dle NOZ mohou dokonce tuto cenu i přesáhnout, pokud preferuje poškozený uvedení do původního stavu), zaplatí vám pojišťovna hodnotu vozu mínus využitelné zbytky. Pokud nesouhlasíte s určenou výší plnění, doporučuji zajistit kompletní dokumentaci likvidace (protokol pojišťovny o prohlídce), fotodokumentaci poškození, podrobné rozúčtování škody pojišťovnou, velký TP, evidenci najetých km, a servisní historii, a nechat si zpracovat znalecký posudek, nebo alespoň odborné vyjádření znalce, které určí skutečnou cenu vozu před nehodou. Určitým vodítkem může být cena na trhu s ojetinami. Pokud jde o vozidlo na úvěr, prakticky vždy na tom poškozený nějakou část tratí, ikdyž je hodnota vozu vyčíslena správně.

Poradna poškozených

Dobrý den,dovolte mi, abych se na Vás obrátil s dotazem, případně o pomoc s řešením....:
taťka měl před měsícem vážnou autonehodu, kterou nezpůsobil, po měsíci stále zůstává v pracovní neschopnosti. Řidič auta jedoucího proti němu jel nepřiměřenou rychlostí, za zatáčkou vylétl do protisměru a čelně do něho narazil, za viníka označen řidič protijedoucího auta. Obě auta na odpis, v tom druhém autě dokonce zemřel jeden člověk. Z povinného ručení řidiče druhého auta již přišlo vyrovnání za auto, káru a po ukončení léčení máme formulář pro odškodnění na zdraví a náhradu za ušlý zisk. Za odškodnění auta a káry však přišla směšně malá částka, chtěl jsem se vás tedy zeptat, jestli je nějaká šance domoci se ještě nějakého vyrovnání přímo na viníkovi nehody (dorovnání za auto a káru, dojíždění do nemocnice, na policii, pojišťovny, šok....)?

Autor dotazu: Tomáš

Dobrý den, pokud si léčení vašeho otce vyžádá delší dobu, určitě se vám vyplatí řešit uplatnění nároků přes naši společnost. Máme spolupracující specialisty z různých oborů lékařství, současně máme kolegy advokáty zaměřující se na problematiku náhrady škody, známe metodiky jednotlivých pojišťoven. Proto dokážeme být pro klienty přidanou hodnotou.

Pokud nám sdělíte bližší informace, jsme schopni posoudit, zda má smysl řešit nároky vašeho otce řešit přes nás. Existuje i varianta, kdy posudky zpracuje ošetřujícíh lékař vašeho otce a my je akorát zkontrolujeme, v takovém případě si neúčtujeme ani podílovou odměnu a zastřešíme uplatnění těchto nároků pouze za náklady právního zastoupení, které proplatí pojišťovna nad rámec odškodnění.

Poradna poškozených

Dobrý den, mám otázku ohledně dopravní nehody kdy do nás zezadu narazilo auto.Byla jsem spolujezdkyně ale policisté mě nenapsali do protokolu o nehodě ale po několika hodinách mě bolela hlava a krk, tak jsem si došla k doktoru a už jsem skoro měsíc na neschopnosti. Tak jsem se chtěla zeptat jestli je možné aby mě policisté do toho protokolu dopsali a jak dlouho mám na to oznámit to na pojišťovnu viníka i policistům. Mám obavy aby to nebylo už promlčené. Děkuji Vám za odpověď.

Autor dotazu: Veronika

Vážená paní Veroniko,

je vhodné kontaktovat jak policii, tak pojišťovnu. Na policii by v rámci podání vysvětlení měli zaprotokolovat, že došlo při této nehodě k újmě na zdraví, pojišťovna by měla být rovněž informována o aktuálním stavu. Nárok na případné odškodnění budete řešit právě nejspíš s pojišťovnou, případně v rámci trestního řízení, pokud bude zahájeno. Promlčení prozatím nehrozí, nicméně jednejte pokud možno promtně.

Pokud bude vaš pracovní neschopnost dlouhodobějšího charakteru, jsme připraveni zajistit vám právní zastoupení při řešení vašich nároků.

Poradna poškozených

Dobrý den.Při zajířdění na zaparkování ve slepé uličce stály po obou stranách vozidla.Volná část vozovky byla 3 m. V jednom ze stojících aut seděli lidé a zadní dveře byly pootevřené cca 20 cm.Zůstal jsem stát.Nic se nedělo,tak jsem pomalu na spojce pojížděl vpřed.V okamžiku kdy mé auto bylo nárazníkem vedle řidiče se otevřely dveře spolujezdce za řidičem a protlačili mi pravý blatník nad středem kola.On tvrdil, že je to má vina. Chtěl jsem to sepsat na zápis o nehodě.Spolujezdec mi dal kontakt a odjeli než jsem vytáhl tiskopis k zápisu.Po telefonátu řekl,že mají malé dítě a že to napíšeme druhý den.Tahanice o zápis trvala 10 dní.Napsal tam svou verzi a já svou.Po opravě přišlo vyjádření pojišťovny,že všichni tři tvrdí, že byly dveře již otevřené.Kdo je viníkem. Mám i foto nabouraného blatníku i situační plánek.Děkuji

Autor dotazu: Lukáš

Dobrý den,

v podobných situacích je třeba volat policii. Zásadně nenechávat nic na druhý den. I v případě, že je druhá strana ochotná se dohodnout, avšak každý má na průběh nehody jiný názor, opět volat policii. Doporučujeme dohlásit na policii, ale pravděpodobně se nevyhnete sporu, který bude v krajním případě muset rozhodnout až nezávislý soud.

Poradna poškozených

Napište námNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz eucs.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 3, Jeseniova 245/1, PSČ 130 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím