Pracovní úraz


Dobry den,chci se zeptat,jestli mam jako zamestnanec na neco narok,kdyz se mi stal pracovni uraz,nejsem schopna pracovat,ale cerpam dovolenou,neschopenku nemam.Dekuji za odpoved.

Autor dotazu: Veronika

Dobrý den, máte nárok zejména na náhradu nemajetkové újmy na zdraví (odškodnění za vytrpěnou bolest a případně i odškodnění za ztížení společenského uplatnění), náhradu nákladů souvisejících  s léčením, majetkovou škodu a některé další nároky. S celým procesem vá mrádi pomůžeme.

Poradna poškozených

Dobrý den,

úvodem Vás srdečně zdravím.
Obracím se na Vás s prosbou o radu, bude li tak možné.
V roce 2010 jsem měl pracovní úraz - uklouznutí v práci na mokré podlaze s poraněním levého kolene. Po nesčetných punkcích a poté výsledcích z magnetické rezonance, jsem byl nakonec v roce 2011 přijat na chirurgii k plánované artroskopické operaci. V den operace po zavedení kapačky zdravotní sestrou (pravděpodobně mimo žílu), nastal u mě otok ruky s brněním, následným pádem a bezvědomím. Po mém probrání z kolapsu byl na pokoji přítomný lékařský personál a dva moji spolupacienti. Jelikož jsem se ten den cítil slabě, byla operace odložena na druhý den. Druhý den ráno byla operace provedena v celkové anestezii. Po operaci jsem se cítil celkem dobře. Levé koleno je po operaci v klidovém stavu dobré, ale při větší zátěži, kterou v práci každodenně mám, občas bolí, dřep svedu jen s velkými bolestmi, takže při chůzi dodnes používám stahovací bandáž.
Od mého pádu s následným bezvědomím trpím však celkovou slabostí a bolestí nohou - slabost lýtek a brnění plosek nohou (pocit, jako bych stále na něčem stál) a občasnými závratěmi. Tři dny po mém propuštění z nemocnice, jsem měl doma opět kolaps a musel jsem být znovu hospitalizován v nemocnici. Všechny tyto moje zdravotní potíže, jsem tak jako lékaři, dlouhou dobu přikládal běžným pooperačním příznakům. Myslel jsem si, že vše časem vymizí. Ale když se můj stav ani po delší době nezlepšil, přidaly se navíc obavy, že už se svých zdravotních problémů nikdy nezbavím. Po operaci jsem byl asi šest měsíců v pracovní neschopnosti, nyní chodím pravidelně i když někdy s velkými obtížemi a přemáháním do zaměstnání, kde však musím stát celý den na nohou, takže kolikrát když přijdu z práce domů, nejsem už schopen žádné další činnosti. Od mé hospitalizace v nemocnici navštěvuji občas ortopeda, který mi vždy napíše nějaké prášky proti bolesti nohou a kolene a řekne mi ať změním zaměstnání a též pravidelně docházím k panu neurologovi, který mi stanovil tuto závěrečnou diagnózu :

2.7.2013 EMG vyšetření. Závěr: Dyzestezie a parastezie DKK nejasné etiologie.
EMG z DKK /VII/13/ prokazuje známky senzitivně - motorické chronické axonálně demyelinizační polyneuropatie DKK se zřetelnou progresí ve srovnání s posledním vyšetřením a to více v demyelinizační složce postižení.
2.10.2013 - ambulance neurologie - Dyzestezie a parestezie DKK nej. etiol. EMG z DKK /VII/13/ prokazuje známky senzitivně - motorické chronické axonálně demyelinizační polyneuropatie DKK . RP: GABANOX 100MG 1-1-1
4.11.2013 - Dyzestezie a parestezie DKK. Gabanox bez efektu, Rivotril s mírným efektem.
Odeslán ad RHB -
Kineziologický rozbor 1x,
Celotělová vířivá koupel 10x
Měkké a mobilizační techniky na chodidla 10x
Individuální senzomotorické cvičení DKK 10x
Polyneuropatie DKK
Úzkostně depresivní porucha

Od mého pobytu v nemocnici, s následným otokem ruky a bezvědomím trpím strachem z injekcí a lékařského prostředí. Ač od doby mé operace uběhly už přes dva roky, stéle docházím na doporučení mého neurologa na pravidelné rehabilitace dolních končetin. Dále užívám léky Rivotril a Citalec. Kromě toho beru i medikamenty na vysoký krevní tlak. Jedna rehabilitační pracovnice mi doporučila zažádat o potvrzení trvalých následků pracovního úrazu, protože se prý toto onemocnění už nedá vyléčit.

Protože moje zdravotní potíže vznikly při léčbě a v důsledku léčby pracovního úrazu, zajímalo by mě, na co mám ještě nárok?

Bolestné mi již bylo vyplaceno po skončení pracovní neschopnosti.

Jelikož jsem až do doby léčby mého pracovního úrazu žádné obdobné zdravotní potíže neměl - vše nastalo až po mém kolapsovém stavu, chtěl bych se zeptat, jestli mám nárok na opětovné uplatnění bolestného a snížení společenského uplatnění?

Jeden lékař mi řekl, že se prý tohle onemocnění u nás léčit vůbec nedá.
Od doby operace jsem už vyzkoušel nespočet potravinových doplňků ve formě hořčíku a vitaminů skupinyB, které užívám dodnes a různé jiné léky např. proenzi, condrosulf, kamzík atd., thajské masáže, vše však bez výraznějšího efektu. Bolestné, které jsem za tento pracovní úraz dostal od svého zaměstnavatele, přes pojišťovnu, jsem již vyčerpal za nákup léků a rhb. pomůcek, ale moje zdravotní situace je i po tak dlouhé době stále stejná, ba naopak ještě horší. Sám proti pracovnímu úrazu pojištěn nejsem a mám obavy, že brzy budu muset kvůli slabostem a brnění v nohou opět na pracovní neschopnost. Budu moci uptňovat novou pracovní neschopnost v příčinné souvislosti s pracovním úrazem? A co k tomu musím doložit?

Mám také strach, že když onemocním, nebo budu požadovat uplatnění trvalých následků, může mě můj zaměstnavatel propustit, což bych velice nerad.Děkuji za Vaše laskavé vyjádření k mému zdravotnímu problému, jakožto i za Vaši odpověď, za kterou Vám budu velice vděčný, i když bude negativní.

Měje se hezky.

Autor dotazu: Milan

Vážený pane Milane,

pokud jsou vaše současné problémy v přímé příčinné souvislosti s úrazem, pak je reálné ztížení společenského uplatnění nárokovat. Doporučuji vám abyste toto se svým ošetřujícím lékařem probral a pokud je schopen toto potvrdit, řešil bych to jako pokračování pracovního úrazu. Nároky se uplatňují u zaměstnavatele a základem jsou příslušné lékařské zprávy. Pokud je však váš současný zdravotní stav ovlivněn faktory, které nemají souvislost s úrazem, není reálné nárokovat další odškodnění za pracovní úraz.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Jsme připraveni vám pomoct vaše nároky vyčíslit a uplatnit.

Poradna poškozených

Dobrý den, 16.7.2013 se mi stal pracovní úraz, byl uznán. Nemocenská mi byla ukončena 4.11.2013, avšak do dnešního dne jsem neobržela vyrovnání ani odškodnění od zaměstnavatele. Jak to s timto vyplácenim. Je možné se obrátit na nějaký úřad, aby se to uspíšilo? Děkuji za odpověď.

Autor dotazu: Sylvie

Vážená paní Sylvie, děkujeme za váš dotaz. Neznám podrobnosti vašeho případu, ale max. lhůta na vyřízení jsou tři měcíce, což už uplynulo. V praxi to probíhá tak, že zaměstnavatel nemá zájem pro vás získat maximální odškodnění. V lepším případě vám pomáhá se zpracováním podkladů, ale nezajistí vám maximální uplatnění vašich práv. Proto klientům s tímto pomáháme. Během týdne si zavoláme a probereme vaši situaci detailněji.

Poradna poškozených

Dobrý den, 11.9.2013 se mi stal prac. úraz, při zvedání břemen sem si natrhl sval v třísle. Zaznam o úrazu jsme sepsali, potvrzení na bolestné od lékaře pro pojišťovnu jsem předal zaměstnavateli asi měsíc po úraze. Po dvou měsících mi skončilo léčení a nastoupil jsem do práce,slovně jsem požádal zaměstnavatele o odškodnění z ušlé mzdy,a řekly že to není problém. Po měsíci 19.12.2013 jsem byl nucen jít znovu na nemocenskou v te samé věci, kvúli bolestem. Do teď jsem nedostal peníze ani za bolestné ani za ušlou mzdu. Tento tyden jsem byl na OSSV a dozvěděl jsem se že podklady zaměstnavatel odeslal na okresní správu sociálních věcí az koncem ledna 2014, kde to zaměstnavateli poslaly zpátky 12.2.2014 a to ještě poputuje na pojišťovnu.Momentálně jsem pořád na nemocenske a ještě minimálně 1 měsíc ještě budu. Dostal jsem se do velkých finančních problémů takže bych byl rád za každou radu jak to urychlit nebo písemně zažádat o náhradu škody. Moc děkuji za zájem

Autor dotazu: Fajkus

Dobrý den, pojišťovna má na řešení standardně 3 měsíce od doložení kompletní dokumentace. Pokud jste stále v pracovní neschopnosti, pravděpodobně pojišťovna dorovnání mzdy neposkytne. Doporučuji vám dohodnout se se zaměstnavatelem, aby vám poskytl zálohu na ušlou mzdu. A současně urgovat pojišťovnu .Někdy poskytnou plnění rychleji. To bude jediné rychlé řešení. 

Poradna poškozených

Napište námNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz eucs.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 3, Jeseniova 245/1, PSČ 130 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím
my blog rolex copies cheap. With Free Shipping replica watches. New τα καλυτερα replica ρολογια. To get more information about ukreplicawatches.net. site link domainwatches. view website replica watches for sale in USA. like it replica tag heure.