Katka A., snížení pojistného plnění

Odškodnění: 500 000 Kč

Paní Katka a její dvě děti přišly při dopravní nehodě o manžela a tátu. Jel na kole a srazilo ho auto.

Nehoda se stala po tmě, manžel byl špatně osvětlený, a navíc si dal před jízdou pivo. Viník nehody byl nakonec osvobozen, protože po několika posudcích se nepodařilo zjistit, zda mohl nehodě zabránit, pokud by byl cyklista osvětlený. Vliv alkoholu na následek nehody byl jednoznačně vyloučen. Pojistné plnění z povinného ručení pojišťovna krátila nakonec o 25%, což se vzhledem k okolnostem jevilo jako přiměřené. Právníkům od EUCS se podařilo v rámci povinného ručení získat pro děti paní Katky rentu ve výši 1.200,- Kč navíc až do jejich zletilosti. A to přesto, že právník, který paní Katku zastupoval hned po nehodě, považoval nároky paní Katky za uzavřené. Co však bylo ještě horší, že druhá pojišťovna, kde měl manžel paní Katky uzavřené životní pojištění zkrátila pojistné plnění o 50%. Z celkové pojistné částky 1.000.000,- Kč tak pojišťovna zaplatila jen 500.000,- Kč. Tak vysoké krácení pojistného plnění by mohlo být oprávněné pouze v případě, že k nehodě došlo v důsledku požití alkoholu. V tomto případě tomu tak nebylo. Pojišťovna bohužel nepřistoupila na mimosoudní dohodu a paní Katka se tak nyní o doplatek soudí.


Zpět na všechny příbehyNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz eucs.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 3, Jeseniova 245/1, PSČ 130 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím
my blog rolex copies cheap. With Free Shipping replica watches. New τα καλυτερα replica ρολογια. To get more information about ukreplicawatches.net. site link domainwatches. view website replica watches for sale in USA. like it replica tag heure.